Obrazek sakralny Ostatnia Wieczerza

Jak powszechnie wiadomo ”Ostatnia Wieczerza” jest jednym z największym dzieł Leonarda da Vinci. Przedstawia ono scenę ostatniej wieczerzy Jezusa wraz z apostołami. Znajduje się na nim trzynaście postaci, które siedzą po jednej stronie stołu i są zwrócone twarzą do oglądającego. Chrystus znajduje się w centralnej części i stanowi nieco większą postać od apostołów. Co więcej, jest wyróżniony przez łuk znajdujący się w tle, który daje złudzenie aureoli. Obraz “Ostatnia Wieczerza” uwiecznia jeden z ważniejszych momentów w Biblii. Odnosi się do słów Chrystusa “Zaprawdę powiadam Wam, że jeden z Was mnie zdradzi”, jak również reakcję apostołów na te słowa. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest to jedno z najbardziej popularnych dzieł wszystkich epok, jednocześnie stanowiące arcydzieło związane z psychologizmem w sztuce malarskiej. Warto również zaznaczyć, że kompozycja dzieła została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Wszelkie kierunki w odniesieniu do perspektywy zbiegają się w punkcie centralnym, którym jest głowa Chrystusa. Swoją sławę obraz zawdzięcza również tragicznym losom. Co ciekawe, Leonardo da Vinci, malował go farbami olejnymi na niewyschniętej ścianie, co doprowadziło do tego, że obraz z czasem zaczął po prostu znikać. Ściany używano również jako strzeleckiej tarczy, wykuto w niej otwór drzwiowy, a podczas II wojny światowej bomba dokonała zniszczeń budynku, na szczęście nie uszkadzając ściany. Obrazek sakralny Ostatnia Wieczerza, który znajduje się w ofercie naszej firmy wykonany jest ze srebra ozdobiony złoconymi elementami.

”Ostatnia Wieczerza” stanowi bardzo interesujący obraz jednocześnie trudny do zinterpretowania i bogaty o wiele ukrytych znaków i treści. Jednym z interesujących faktów, jest to, że badacze odkryli, że po nałożeniu na obraz jego lustrzanego odbicia pojawiają się dwie dodatkowe postacie. Jedna z nich przypomina rycerza zakonu Templariuszy, natomiast są również teorie, że to wizerunek samego Leonarda. Kolejna postać prawdopodobnie trzyma w ręku dziecko. Jeśli chodzi o sam wizerunek Jezusa, to wyrasta nad nim kielich, którego normalnie nie można ujrzeć. Co ciekawsze, po prawej stronie Chrystusa siedzi młodzieniec, który przypomina z wyglądu kobietę. Z tego też powodu powstała teoria mówiąca, że jest to Maria Magdalena. Gdyby przyjrzeć się dokładniej, między jej postacią, a wizerunkiem Jezusa tworzy się litera V, uważana powszechnie za symbol kobiecości. Dlatego też “Ostatnia Wieczerza” stanowi jeden z najczęściej kopiowanych obrazów poprzez swoją wyjątkowość i tajemnicze znaki i symbole.

Brak produktów spełniających kryteria.

Obrazek sakralny Ostatnia Wieczerza sklep internetowy

Jak już wcześniej wspomniano dzieło Leonarda da Vinci cieszy się niebywałą sławą i zainteresowaniem. Dlatego też stanowi idealny prezent na Pierwszą Komunię Świętą, Ślub, Chrzest Święty czy też inną sakralną i niekoniecznie uroczystość. Każdy, kto interesuje się sztuką i malarstwem samym w sobie z pewnością zachwyci się repliką jednego z najsłynniejszych dzieł włoskiego artysty. Obrazek sakralny Ostatnia Wieczerza w sklepie internetowym AZUR to dzieło firmy VALENTI. Całość ozdobiona jest pozłacanymi elementami i zamknięta w prostokącie przez co wygląda stylowo, elegancko i bogato. Tył obrazka wykonany jest w najlepszej jakości drewna. Taka pamiątka z pewnością wzbogaci każde wnętrze, nada mu charakteru, elegancji i tajemniczości.