Wybierz obrączki, które Was zachwycą!

Gdy emocje spowodowane zaręczynami już opadną, przychodzi czas na zajęcie się nieco bardziej przyziemnymi sprawami – czyli planowaniem ślubu i wesela. Młodzi dbają o to, by każdy element układanki ślubnej był dopasowany idealnie, a najdrobniejsze kwestie zapięte na ostatni guzik. Jednym z najistotniejszych etapów przygotowań jest zakup obrączek, które później nakładacie sobie wzajemnie na dłonie w trakcie ceremonii. Tylko jakie wybrać? Oferta jubilerów i sklepów internetowych jest tak duża, że łatwo się wśród niej pogubić, dlatego zgromadziliśmy poniżej główne kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Obrączki ślubne powinny być złote

Chociaż współcześni narzeczeni coraz częściej decydują się na inny kruszec, niż złoto, to właśnie wspomniany metal szlachetny niezmiennie jest królem obrączek ślubnych. Zawdzięcza to swojej trwałości i odporności na zarysowania czy uszkodzenia. Biżuteria ta musi być bowiem przygotowana na wszystko: będzie noszona codziennie, przez wiele lat, niemal przy każdej okazji. Aby zminimalizować ryzyko jej zniszczenia, przyszli małżonkowie wybierają jak najtrwalszy materiał – a jest nim oczywiście złoto. Sprawę ułatwia fakt, że obrączkę dla kobiety dopasowuje się do pierścionka zaręczynowego, który zwykle też jest zrobiony ze złota. Zdarza się, że złote obrączki narzeczonych różnią się między sobą stylem, co jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia. Obecnie moda pozwala na łączenie zupełnie odmiennych wyglądem krążków. Ma to uzasadnienie: przecież Wy również się od siebie różnicie, a mimo to postanowiliście razem iść przez życie.

Kupić obrączki można nie tylko u jubilera

Branża ślubna prężnie się rozwija. Kilkanaście lat temu narzeczeni wybierali się po obrączki do najbliżej położonego salonu jubilerskiego, tam decydowali się na jeden z dostępnych na miejscu wzorów, po czym czekali cierpliwie na realizację zlecenia. Dziś również można dokonać zakupu w tradycyjny sposób, ale o wiele wygodniejsze jest skorzystanie w tym celu z internetu. Sklepy jubilerskie przenoszą się ze swoją ofertą do sieci – przykładem jest nasz salon Azur. Ceny obowiązujące u nas są bardziej atrakcyjne, niż u jubilerów stacjonarnych, a dodatkowo nie musisz martwić się dojazdami. Wystarczy, że zamówisz upatrzony model w odpowiednim rozmiarze i możesz czekać na kuriera z przesyłką. Koniec z wyjazdami do jubilera, sprawdzaniem obrączek, poprawianiem ich. U nas możesz otrzymać swój wymarzony model, nie ruszając się z wygodnego fotela. A jak wiadomo, podczas przygotowań ślubnych każda zaoszczędzona minuta jest na wagę złota.