Trzy najważniejsze aspekty wyboru złotych obrączek. Uchylamy rąbka tajemnicy!

Dzień ślubu oraz wydarzenia poprzedzające tę wyjątkową chwilę stanowią dla przyszłej pary młodej ogromną dawkę stresu. Wszystko musi być przecież dopięte na ostatni guzik! Jednym z najważniejszych elementów uroczystych zaślubin jest wręczenie złotych obrączek. Zastanawiasz się w jaki sposób je wybrać? Ten poradnik rozwieje Twoje wątpliwości. Zapraszamy!

Po pierwsze próba złota. Obrączka powinna posłużyć Ci przez naprawdę wiele lat!

Dla wielu przyszłych małżonków najważniejszym aspektem wyboru złotych obrączek jest design tego typu elementu biżuterii. Nie ulega żadnej wątpliwości, że estetyka i wygląd takiego dodatku ma ogromne znaczenie. Nie warto jednak zapominać o kwestii wytrzymałości lub komfortu podczas użytkowania. Ślubna obrączka będzie przecież towarzyszyć Ci każdego dnia przez naprawdę wiele lat. Ogromne znaczenie ma więc próba złota. Co kryje się za tym tajemniczo brzmiącym terminem? Nic innego jak rzeczywista zawartość szlachetnego kruszcu w produkcie. Dużą popularnością u par cieszą się złote obrączki o próbie 585. Charakteryzuje się ona składem, w którym można znaleźć 56,5% prawdziwego złota. W naszym asortymencie można znaleźć również obrączki o próbie 333. Nieco mniejsza zawartość głównego materiału w takowym wypadku nie ma aż tak znaczącego przełożenia na wytrzymałość. Oferujemy wyłącznie wysokiej klasy przedmioty, które z pewnością wytrzymają wszystkie trudy codziennej eksploatacji.

Po drugie styl wykonania obrączki. Nie kieruj się współczesnymi kanonami mody

Każda para decydująca się na zakup złotych obrączek stoi przed bardzo trudnym wyborem. Tego typu biżuteria będzie przecież towarzyszyć jej przez naprawdę wiele lat. Nie warto kierować się więc współczesnymi kanonami mody – one bywają zmienne. Podczas wyboru złotych obrączek weźcie pod uwagę wyłącznie indywidualne preferencje oraz wygodę podczas użytkowania. Często zdarza się, że współmałżonkowie posiadają dwa, zupełnie różne od siebie elementy biżuterii. To – wbrew pozorom – bardzo popularne rozwiązanie nie jest już traktowane jako weselne faux pas. W asortymencie naszego jubilera Azur znajdziesz szeroki wybór złotych obrączek!

Po trzecie rozmiar. Zadbaj o maksymalną wygodę noszenia złotej obrączki ślubnej

W tym przypadku, w przeciwieństwie do wyboru pierścionka zaręczynowego, kwestię rozmiaru można wyjaśnić na miejscu – u jubilera. Wymagany jest nie tylko rozmiar palca małżonki, ale też przyszłego męża. W obu przypadkach należy maksymalnie dopasować obrączkę do palca. Tak, aby jednocześnie pozostawić odpowiednią ilość luzu, która umożliwia swobodne manewrowanie wokół osi palca. Złe dopasowanie obrączki może doprowadzić do jej zgubienia lub do uwierania. Warto mieć na uwadze, że palce w niektórych sytuacjach mogą puchnąc. Z takim efektem można się spotkać zwłaszcza latem lub po całym dniu ciężkiej pracy.