Sztyft czy bigiel? Pomagamy wybrać rodzaj zapięcia do kolczyków

Kolczyki są podstawową i najczęściej noszoną biżuterią. Jedne modele urzekają swoją minimalistyczną formą. Inne z kolei urzekają swoim niezwykłym diamentem czy kolorowym kamieniem szlachetnym. Wybierając się na uroczystość rodzinną dobrym pomysłem będzie założenie kolczyków np. z zapięciem typu bigiel angielski. Natomiast na wycieczce górskiej bardziej praktyczne będą sztyfty. Bez względu na okoliczności, zawsze możemy cieszyć się swoją ozdobą. Dokonanie właściwego wyboru biżuterii z pewnością będzie łatwiejsze po zapoznaniu się z naszym artykułem - “Sztyft czy bigiel? Pomagamy wybrać rodzaj zapięcia do kolczyków”.

Kolczyki z zapięciem typu bigiel

Większość kobiet wybiera kolczyki z zapięciem typu bigiel. Ich największą zaletą jest to, że minimalizują ryzyko odpięcia się i zgubienia ulubionej ozdoby. Posiadają one długi drucik, który zakończony jest haczykiem i dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla wiszących kolczyków. Równie dobrze sprawdzą się w przypadku okazałej, dużej biżuterii. Warto także wiedzieć, że rozróżniamy kilka rodzajów tego zapięcia. Spotkać możemy się z biglami otwartymi, które nie mają zabezpieczenia. Są one szczególnie dedykowane dla kolczyków na wielkie wyjścia, gdyż nadają kreacją niezwykłej elegancji. Mamy do wyboru także bigle zamknięte, które wyglądem przypominają te otwarte, z tą różnicą, że posiadają z tyłu dyskretnie zabezpieczenie. Doskonale nadają się dla nieco większej i cięższej biżuterii. Wyjątkowo ciekawie prezentują się bigle typu rybka. Zapięcie przypomina kształtem rybę, co stanowi już ładną ozdobę dla ucha, a w połączeniu z minimalistycznymi złotymi kolczykami wyglądają naprawdę obłędnie. Z kolei bigle angielskie to prawdziwy must have każdej kobiety. Za sprawą ich solidnej konstrukcji mamy pewność, że wartościowa ozdoba się nam nie zgubi. To ponadczasowe zapięcie najkorzystniej prezentuje się w złotych kolczykach z diamentami lub cyrkoniami.   

Kolczyki z zapięciem typu sztyft

Bardzo powszechną i uniwersalną ozdobą uszu są kolczyki z zapięciem typu sztyft. Zyskały dużą popularność ze względu na swoją praktyczność. Przeważnie występują w małych rozmiarach, dlatego idealnie nadają się zarówno dla aktywnych kobiet, jak i dla małych dziewczynek. Można w nich wykonywać różne czynności, bez obawy o to, że zaczepiają się o włosy czy ubranie. Ich zapięcie jest schowane za płatkiem ucha, dlatego cała uwaga skupia się na pięknie kolczyka. Bardzo szybko je założyć i ściągnąć. Sztyft wkłada się do ucha, a z tyłu zabezpiecza się go zatyczką, która może być metalowa lub silikonowa. Dostępne są także modele, których sztyft przypomina śrubę, przez co mamy pewność, że zatyczka trzyma stabilnie kolczyk na uchu. Ten typ zapięcia jest szczególnie wykorzystywany w minimalistycznych kolczykach np. z białego złota z subtelnymi diamentami. Równie efektownie wyglądają małe, ale przykuwające uwagę kolorowe kamienie szlachetne typu rubin, szafir tanzanit czy koral. Nie stosuje się ich raczej w przypadku masywnych i okazałych ozdób, ponieważ ich ciężar mógłby spowodować wypadnięcie kolczyka z ucha.

Kolczyki ze złota, srebra czy te z diamentami to idealne dopełnienie codziennych stylizacji. Aby mieć pewność, że nasza ulubiona ozdoba nie wypadnie nam z ucha, należy wybrać odpowiednie zapięcie. Mając wiedzę na temat różnych typów zapięć, z pewnością wybierzemy te najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

Leave a Reply