Sprawdź jak dopasować zawieszkę do rodzaju łańcuszka

Łańcuszek jest najczęściej kupowaną biżuterią, która świetnie nadaje się zarówno dla pań, jak i dla panów. Można go nosić sam lub dopasować do niego ciekawy wisiorek. Różnorodność splotów i zawieszek pozwala stworzyć oryginalne zestawy, które mogą stać się dopełnieniem niejednej kreacji. Sposób ich odpowiedniego połączenia może niektórym sprawić trudność. Chcesz samodzielnie stworzyć niepowtarzalne zestawy? Sprawdź, jak dopasować zawieszkę do rodzaju łańcuszka.

Łańcuszek typu pancerka

Łańcuszek typu pancerka jest bardzo często wybieranym wzorem splotu. Jego charakterystyczną cechą jest to, że posiada spłaszczone ogniwa, których brzegi są subtelnie oszlifowane. Dzięki temu łańcuszek doskonale odbija światło. Mogą występować w różnych szerokościach. Te grubsze modele wyglądają na bardziej masywne, dlatego stanowią idealną biżuterię dla mężczyzn. Należy pamiętać, że ten naszyjnik najlepiej prezentuje się samodzielnie bez żadnej zawieszki. Z kolei do tych cieńszych modeli możemy śmiało dopasować zawieszki, które powinny być nieco grubsze i wykonane z tego samego odcienia złota lub srebra. Ponadto powinno się unikać bardzo błyszczących zawieszek. Do łańcuszka typu pancerka najczęściej dobiera się krzyżyk czy inne symbole religijne.

Łańcuszek typu ankier

Kolejny splot ankier swoim wyglądem przypomina łańcuchy, które służyły do mocowania kotwic na statkach. Zdecydowana większość modeli składa się z centralnego, owalnego ogniwa, który łączy dwa kolejne elementy. Jest on równie często wybierany przez kobiety, jak i mężczyzn. Sam w sobie jest świetną ozdobą, więc z powodzeniem można go nosić bez żadnych ozdób. Jeśli jednak zdecydujemy się na zawieszkę, to z jej doborem nie powinniśmy mieć większych problemów. Łańcuszek typu ankier świetnie prezentuje się z dużymi, masywnymi wisiorkami, które mogą być zarówno matowe, jak i błyszczące. Ważne jest, tylko by pasowały do siebie pod względem formy i stylu.

Łańcuszek typu kostki

Dużą popularnością cieszy się łańcuszek typu kostki. Jest on bardzo uniwersalny, dzięki czemu pasuje do większości zawieszek. Splot w postaci małych połączonych ze sobą kosteczek prezentuje się najlepiej z wisiorkiem, który ma geometryczny kształt. Ten model łańcuszka najkorzystniej wygląda, gdy noszony jest bliżej szyi, dlatego powinien być stosunkowo krótki. Decydując się na niego, warto pamiętać o jego prawidłowym użytkowaniu. Przed pójściem spać zawsze należy do ściągnąć. Aby nie doszło do jego uszkodzenia, powinno się go przechowywać w pozycji wiszącej lub należy go rozłożyć osobno na płaskiej powierzchni.

Łańcuszek typu żmijka

Łańcuszek typu żmijka może występować w splocie okrągłym, kwadratowym lub ośmiokątnym. Jest to bardzo delikatny i cienki łańcuszek, który subtelnie owija się wokół szyi. Jego charakterystyczną cechą jest to, że pięknie się mieni. Świetnie wygląda z klasyczną, prostą  zawieszką, która posiada cyrkonie lub z efektywnymi kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Ze względu na specyficzny splot, łańcuszek należy odpowiednio przechowywać. Najlepiej, aby posiadał on osobne pudełeczko czy szkatułkę. Dzięki temu nie dojdzie do splątania się z inną biżuterią.

Odpowiednio dobrana zawieszka do łańcuszka może stworzyć naprawdę bardzo stylowy zestaw, który będzie dopełnieniem wielu kreacji. Połączenie ciekawego splotu z fantazyjnym wisiorkiem sprawi, że staniemy się właścicielami jedynej w swoim rodzaju biżuterii.

Dodaj komentarz