DARMOWA DOSTAWA!!! DARMOWA DOSTAWA!!! DARMOWA DOSTAWA!!!
×

Registration

Profile Informations

Login Datas

or login

First name is required!
Last name is required!
First name is not valid!
Last name is not valid!
This is not an email address!
Email address is required!
This email is already registered!
Password is required!
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Terms and Conditions are required!
Email or Password is wrong!

Obrączki soczewkowe: czy warto je kupić? Poznaj zalety tego rozwiązania!

Jeszcze do niedawna wszystkie ślubne obrączki były wykonywane na profilu płaskim. Oznaczało to, że wnętrze złotego krążka ściśle przylegało do palca na całym obwodzie, a wygoda jego zakładania i noszenia była kwestią dyskusyjną. Technika jednak idzie cały czas do przodu, także w jubilerstwie. Wynikiem starania mistrzów tej profesji jest obrączka soczewkowa, która w założeniu ma poprawiać komfort użytkowania biżuterii. Czy tak jest w rzeczywistości? Czym właściwie charakteryzuje się profil soczewkowy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

Odkrycie anatomicznego profilu obrączek zmieniło życie małżonków

Zasadnicza różnica między obrączkami klasycznymi i soczewkowymi to ich kształt widziany od wewnętrznej strony. Patrząc przez dawną biżuterię, widziało się zupełnie płaski profil, a po założeniu jej odczuwało wyraźny nacisk na powierzchnię palca. Skutkowało to dyskomfortem właściciela, zwłaszcza podczas upałów, gdy brak cyrkulacji powietrza powodował odparzanie skóry. Również opuchnięcie palców nie ułatwiało korzystania z obrączki, gdyż trudno ją było zdjąć. Wynalezienie kosztowności o profilu soczewkowym rozwiązało ten problem bardzo szybko. Wystarczył półokrągły kształt obrączki, by skóra zaczęła oddychać, a ryzyko odparzeń zmalało niemal do zera. Taka biżuteria nie przylega bowiem ściśle do palca, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku szerokich obrączek (od 5 mm wzwyż). Nie oznacza to, że cieńsze kosztowności muszą zadowolić się płaskim profilem. W E-Azur oferujemy złote obrączki ślubne o profilu soczewkowym, których nie ogranicza ich szerokość.

Zainwestuj w obrączkę soczewkową. Poprawi Twój codzienny komfort

Wygoda noszenia to nie jedyna zaleta tego typu biżuterii ślubnej. Na uwagę zasługuje też łatwość jej zakładania i ściągania, w czym niemałą rolę również gra soczewkowy kształt złotego krążka. Dopasowuje się on do anatomicznej budowy palca, dlatego zdejmowanie obrączki nie sprawia problemów nawet podczas największych upałów. Na dodatek podczas jej noszenia ma się wrażenie, że na dłoni nie ma żadnej biżuterii. Na takie obrączki powinny zdecydować się osoby, których palce mają skłonność do puchnięcia, a także alergicy ze stwierdzonym uczuleniem na metale szlachetne. Mimo, że zarówno złoto żółte, jak i białe czy różowe właściwie nie wywołuje reakcji alergicznych, warto zachować ostrożność i wybrać obrączki stuprocentowo bezpieczne dla zdrowia. Oczywiście płaski profil biżuterii nie oznacza, że jest ona gorsza – w E-Azur mamy również takie modele. Także z nich można korzystać z powodzeniem przez długie lata, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą niewielkie wysokości obrączek. Proste i płaskie kosztowności są wyższe na rantach, dlatego trudniej je ścisnąć czy odkształcić.