Medalik, biblia, a może naszyjnik? Wybieramy prezent na komunię

Pierwsza Komunia to ważna i symboliczna uroczystość, której wartość podkreśli podarunek tradycyjny i ponadczasowy. Nawiązanie do wiary i wartości duchowych poprzez podarowanie biblii lub medalika utrwali tak ważną chwilę i pozwoli dziecku wracać do niej pamięcią. Od czego zacząć poszukiwania prezentu na komunię oraz jak uczynić z pozoru zwykły podarunek wyjątkowym?

Biżuteria – gustowny symboli

Medalik z naszyjnikiem to uniwersalny prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki. Oprócz tradycyjnego połączenia łańcuszka z wisiorkiem o motywie religijnym (krzyżyk lub wizerunek Matki Boskiej) ciekawym rozwiązaniem będzie zakupienie zupełnie neutralnego wisiorka przedstawiającego serce, koniczynkę lub piórko. Dla dziewczynek można dokupić jeszcze kolczyki, bransoletkę lub pierścionek. Najczęściej wybieraną biżuterią na komunię jest ta wykonana ze złota. Taki podarunek będzie miał dużą wartość, przede wszystkim sentymentalną przez wiele lat.

Biblia – piękna pamiątka

Zarówno biblia, jak i inne książki o tematyce religijnej stanowią dobry prezent na komunię. Wybierając podarunek można postawić na oryginalny styl i zamiast tradycyjnej wersji wybrać taką, która poszerzona jest o ilustracje lub napisana językiem przystępnym dla dzieci. Dzięki temu chętniej zapoznają się z jej treścią, a zrozumienie jej nie będzie stanowiło problemu.

Personalizacja, czyli nadanie prezentom osobliwego charakteru

Dołączenie pamiątki w postaci kartki okolicznościowej z życzeniami i podpisem to standard. Dlatego by uczynić podarunek wyjątkowym konieczne będzie zastosowanie personalizacji z dedykacją. Obecnie możliwe jest to zarówno w przypadku medalika – na jego odwrocie powstanie niewielki grawer najczęściej z datą upamiętniającą wydarzenie oraz imieniem osoby, której dotyczyło, jak i w przypadku biblii.

Książka może zostać spersonalizowana na kilka sposobów. Jednym z nich jest dołączenie do sztywnej oprawy metalowej blaszki z grawerem – rozwiązanie to pozwala wskazać nie tylko imię dziecka przyjmującego komunię, ale dołączyć również krótkie życzenia lub wierszyk. Innym sposobem jest wydrukowanie specjalnej okładki z personalizacją.

Leave a Reply