Jak wybrać prezent na Komunię, by podkreślić jej uroczysty charakter? Podpowiadamy!

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to wielkie wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziny. Dziadkowie, ciocie, wujkowie i kuzyni przyjeżdżają tłumnie, by razem z małym bohaterem dnia świętować przyjęcie przez niego sakramentu. Nie dziwi więc fakt, że z tej okazji każdy gość pragnie obdarować dziecko pięknym prezentem, który już zawsze będzie wywoływał miłe wspomnienia. Jak wybrać idealny podarek, który będzie oddawał istotę tego ważnego dnia? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Pamiątka ma współgrać ze znaczeniem uroczystości. Elegancki drobiazg to dobry wybór

Goście, którzy często przyjeżdżają na Pierwszą Komunię z daleka, chcą obdarować dziecko niezapomnianym prezentem. Jednak zdarza się, że podczas poszukiwań nie skupiają się oni na charakterze święta. Dlatego warto wcześniej zastanowić się, jakie pamiątki komunijne wybrać, by nie tylko uszczęśliwiły małego bohatera dnia, ale też doskonale wpisywały się w definicję Pierwszej Komunii Świętej. Przyjęło się, że to do chrzestnych należy podarowanie prezentów religijnych, ale to nie oznacza, że inni goście mają z nich zrezygnować. Do najczęściej wybieranych upominków należą: biżuteria sakralna, albumy, pięknie wydana Biblia czy obrazki do dziecięcego pokoju. Przejrzyj asortyment naszego sklepu E-Azur, a z pewnością odszukasz perfekcyjny prezent. W czasach pogoni za idealnym, jak najdroższym podarkiem takie drobiazgi od serca są prezentami, które, wbrew pozorom, najmilej się wspomina.

Chcesz podarować dziecku idealny prezent na komunię? Postaw na srebrny obrazek

Idealnym, a jednocześnie wyjątkowym prezentem komunijnym okaże się obrazek. Możesz postawić na klasyczne, malowane portrety świętych, ale jeśli chodzi o pamiątki komunijne srebrne obrazki są najchętniej wybierane przez rodziców i krewnych dzieci. Zwykle przedstawiają one dziewczynkę lub chłopca w stroju komunijnym, ze złożonymi rękami i opatrzone są podpisem „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”. Niektóre posiadają także wizerunek Jezusa, Matki Boskiej czy Papieża Jana Pawła II. Obrazki ze srebra mają jeszcze jedną zaletę – można na nich wygrawerować dowolny cytat albo indywidualną dedykację dla dziecka. Przykłady znajdziesz u nas, w E-Azur. Srebro perfekcyjnie komponuje się z każdym wystrojem wnętrza, dlatego na pewno będzie pasowało do pokoju dziecka. Taki obrazek to prezent z duszą i pamiątka nasycona symboliką. Trudno się więc dziwić, że goście komunijni tak chętnie obdarowują nimi małych bohaterów dnia. Postawiony na półce lub powieszony nad łóżkiem obrazek codziennie będzie przypominał dziecku o tym ważnym wydarzeniu i o osobach, które były wtedy przy nim.