Elegancki portfel damski? Doradzamy jaki wybrać!

Portfel jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kobiecej torebki. Jest codziennie wykorzystywany do przechowywania najważniejszych dokumentów, kart płatniczych oraz pieniędzy oczywiście. Dowiedzmy się zatem na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego portfela.

Wygląd a jakość

Warto przyjrzeć się wzorom oraz tworzywom, z jakich są wykonane portfele. Bez wątpienia króluje skóra naturalna oraz ekologiczna. Dzięki temu gwarantują wyjątkowo długi okres użytkowania, a przy tym stylowo się prezentują. Zwykle występują w klasycznych odcieniach jak czerń, biel, brąz, a nawet czerwień. Inną propozycją są zdobione portfele, które dysponują bogatą gamą kolorystyczną. Warto zaznaczyć, iż wiele modeli posiada wielowymiarowe żłobienia, dzięki czemu elegancki portfel zyskuje na trójwymiarowości. Dlatego też idealnie wyróżniają się w nawet najgłębszych zakamarkach kobiecych torebek.

Portfel składany czy może kopertówka?

Choć z pozoru mogą wydawać się identyczne, różnią się niewielkimi detalami oraz przeznaczeniem. Kopertówki sprawdzą się w ręku kobiet, które stawiają przede wszystkim na wygodę oraz wysoki poziom funkcjonalności. Pozwalają na pomieszczenie wielu kart, gotówki, dokumentów czy wizytówek. Znajdzie się w nich miejsce także na zdjęcia najbliższych oraz uporządkowanie gubiących się monet, dzięki niewielkiej przegrodzie na suwak. Ich przeciwnikiem są portfele składane, które prezentują standardową formę akcesoriów. Pomieścimy w nich znacznie mniej niż w przypadku kopertówek, jednak zajmują o wiele mniej miejsca. Znajdą uznanie w eleganckich torebkach, przeznaczonych na najbardziej potrzebne rzeczy.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Portfele możemy podzielić ze względu na rodzaj ich zapięcia. Pierwszym wariant stanowi dobrze nam znany klasyczny zamek. Elegancki portfel na zamek zwykle posiada go w kolorze złotym lub srebrnym. Jest przede wszystkim błyskawiczny oraz niezwykle funkcjonalny. Tu warto wspomnieć, iż nawet przy obszernej zawartości naszego portfela jest w stanie bezbłędnie zdać swój egzamin. Zadba także o notorycznie wylatujące monety. Kolejnym rodzajem jest zatrzask, często występujący także przy portfelach z zamkiem. Stanowią doskonale uzupełniający się duet. Proste zatrzaski niezawodnie dopilnują naszych kart płatniczych czy ważniejszych dokumentów osobistych. Nie rzucają się w oczy, a ich obsługa jest dziecinnie prosta.

Jak widać, wybór portfela staje się niejednokrotnie ogromnym wyzwaniem dla kobiet, a także mężczyzn, chcących zakupić elegancki prezent na każdą okazję. Jednak szeroka gama współczesnych rodzajów oraz wielkości portfeli umożliwia nam bezproblemowy wybór tego idealnego. Wystarczy jedynie podążać za własnymi preferencjami, aby nasz gadżet sprawiał nam niebywałą przyjemność zarówno wizualną, jak i praktyczną.

Leave a Reply