Diament w pierścionku, czyli sprawdzony przez lata przepis na oświadczyny

Zaręczyny są momentem przełomowym w życiu każdej pary zakochanych. Wydarzenie to potrzebuje więc symbolu, który oddałby jego ważność i stał się widoczną oznaką miłości dwojga ludzi. Taką funkcję już od dziesięcioleci pełni złoty pierścionek. Panowie chętnie wybierają dla swoich dam modele z żółtego i białego złota z dodatkiem szlachetnych kamieni – zwykle są to diamenty. Dlaczego właśnie one? Prześledźmy symbolikę pierścionka zaręczynowego, a wszystkiego się dowiemy.

Poznaj powód, dla którego pierścionek z diamentem to idealny wybór

Biały kamień w pierścionku jest elementem wieloletniej tradycji. Dlatego też wzrok mężczyzn szukających idealnej ozdoby dla ukochanej niezmiennie wędruje w kierunku złotych krążków wzbogaconych czystym blaskiem diamentów. Odpowiadając na potrzeby naszych Klientów, również w E-Azur wprowadziliśmy do oferty niejeden pierścionek zaręczynowy z diamentem – może wśród prezentowanych wzorów znajdziesz ten jedyny? Wiemy, że biel symbolizuje czystość miłości, a także trwałość i nierozerwalność związku. Przejrzysty kamień w pierścionku ma też zagwarantować szczęśliwe małżeństwo. I chociaż obecnie jego barwa nie ma aż tak wielkiego znaczenia, to większość narzeczonych decyduje się właśnie na diament. Powód jest prosty i czysto praktyczny: kamień ten wyróżnia się uniwersalnością, pasuje do każdej stylizacji i doskonale łączy się z inną biżuterią.

Nie daj się zaskoczyć drobiazgom: niech zaręczyny będą perfekcyjne

Jeśli już prześledziłeś ofertę naszego sklepu E-Azur i masz wybrany model pierścionka, pora... na oświadczyny! To chwila pełna emocji, dlatego warto wcześniej przygotować sobie plan działania, łącznie z najdrobniejszymi szczegółami. Jednym z często pomijanych aspektów jest palec, na który należy założyć pierścionek – w efekcie nietrudno o pomyłkę czy niewłaściwe dopasowanie rozmiaru. Według polskiej tradycji pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni, czyli tam, gdzie po ślubie znajdzie się obrączka. Zdarza się, że kobieta po ślubie nie rezygnuje z zakładania pierścionka, nosząc go na tym samym palcu, co obrączkę. Ze względów praktycznych warto jednak przełożyć go na palec serdeczny lewej ręki. Ma to też uzasadnienie symboliczne: wierzono, że palec ten łączy z sercem jedna żyła, dlatego właśnie tam powinien znaleźć się bliski sercu kobiety pierścionek. Na dodatek może on zainspirować Cię do podarowania eleganckiego prezentu na rocznicę ślubu. Jeżeli Twoja ukochana ciągle będzie nosić swój pierścionek, z pewnością spodobają jej się dopasowane do niego kolczyki lub naszyjnik.