Dekoracyjne zawieszki i koraliki, czyli biżuteria modowa w najlepszym wydaniu

Współczesna biżuteria charakteryzuje się ogromną różnorodnością stylów i wzorów. To oczywiste, że o wyborze danego wariantu zdecydujemy wedle własnego gustu. Warto jednak pamiętać również o najnowszych trendach modowych, aby być zawsze na topie. Obecnie niezwykle popularne są różnego rodzaju koraliki i zawieszki. Jest to tzw. biżuteria modowa, która zachwyca swoją oryginalnością i dekoracyjnością. Sprawdźmy więc na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju błyskotek.

Czym jest biżuteria modowa?

Biżuteria modowa stanowi doskonałe dopełnienie każdej, choćby najprostszej stylizacji. Możemy ją stosować poprzez założenie niewielkich błyszczących kolczyków, dzięki którym przykujemy uwagę niejednego gościa. Elementy te sprawdzą się także na wieczornej dyskotece, gdzie w blasku kolorowych światełek będą się mienić niczym tęcza. Innym przykładem tego rodzaju biżuterii są na przykład łańcuszki, także te ze zmiennymi zawieszkami. Trendem, który ciągle króluje na uroczystościach są broszki o różnych wzorach i kształtach. Zwykle doczepia się je do stroju na linii klatki piersiowej. Taka dekoracja doda naszej stylizacji wyrazistości oraz unikalnego charakteru. Nie sposób pominąć dobrze nam znanych bransoletek. W zależności od wielkości i rodzaju koralików potrafią dopasować się niemal do każdej okazji.

Jaką biżuterię modową wybrać?

Z tym dylematem boryka się większość osób. Otóż w zależności od charakteru wyjścia jesteśmy w stanie dobrać idealną biżuterię na każdą okazję. Na samym początku musimy pochylić się nad pytaniem „Co chcemy podkreślić?”. Nie możemy do bogato zdobionej fryzury oraz mocnego makijażu zastosować naraz wyrazistych kolczyków oraz masywnego, długiego naszyjnika. Tak samo jest w przypadku, gdy mamy na sobie czerwoną sukienkę i postanawiamy założyć żółtą bransoletkę. Pamiętajmy, że nie wolno nam przesadzić. Warto także zadbać o to, by cały strój ze sobą współgrał, a kolory się nie gryzły.

Stosowanie biżuterii modowej w praktyce

Jak więc to osiągnąć? Jedną z najprostszych metod jest zwyczajne przeglądanie się w lusterku. Warto także mieć przy sobie zaufaną osobę, która wypowie się na temat naszego wyglądu. Szczególnie, gdy czeka nas jakieś służbowe spotkanie czy nawet bal. Starajmy się dodawać zdobienia tam, gdzie ich brak. Przy sukience z niepełnym rękawkiem dobrze będzie wyglądać bransoletka oraz pierścionek na drugiej dłoni. Jeśli zaś mamy na uwadze biżuterię codzienną, postawmy na klasyczne rozwiązania jak np. krótkie kolczyki, gładki łańcuszek z zawieszką czy minimalistyczna bransoletka.

Biżuteria modowa potrafi niejednokrotnie dopełnić naszą stylizację. Często to właśnie ona potrafi przykuć uwagę w większym towarzystwie, co nie zawsze sprawdza się w przypadku kreacji. Jeśli więc do tej pory nie dawałaś jej szansy, może jednak warto zacząć eksperymentować z wzorzystymi koralikami i modnymi zawieszkami? Dajemy słowo, nie pożałujesz!

Leave a Reply