Co można wygrawerować na ślubnych obrączkach? Przedstawiamy najciekawsze pomysły!

Obrączki ślubne są nieodłącznym elementem uroczystości zawarcia związku małżeńskiego. Ich symbolika jest niezwykle bogata, a najczęściej wspominanym znaczeniem jest niekończąca się miłość pomiędzy dwojgiem ludzi. Można je jednak potraktować także jako osobisty symbol, dodając do nich własne elementy ozdobne. Jeśli chcecie mieć wyjątkowe i niepowtarzalne obrączki, przeczytajcie poniższy tekst. Znajdziecie tutaj garść inspiracji – być może którąś z nich wykorzystacie?

1. Data ślubu

Świeżo upieczeni małżonkowie często podejmują decyzję o wygrawerowaniu na obrączkach daty swojego ślubu. Zwykle widnieje ona na wewnętrznej stronie złotych krążków, ale zdarzają się też artystyczne obrączki z datą naniesioną na wierzchu. Oprócz funkcji estetycznej data pełni także rolę praktyczną, zwłaszcza w przypadku, gdy któremuś z małżonków zdarzy się zapomnieć o rocznicy ślubu. Oczywiście na obrączkach można grawerować także inne daty: pierwszego spotkania, pierwszej randki, zaręczyn... Ostateczny wybór należy do Was.

2. Imię współmałżonka

Chcecie mieć ukochaną osobę zawsze przy sobie? Nanieście zatem jej imię na obrączkę ślubną! Wśród narzeczonych największą popularnością cieszą się trzy opcje: inicjały obojga zakochanych na każdej obrączce, imię przyszłego współmałżonka na obrączce drugiego, a także dołączenie do każdego z wariantów daty ślubu. W naszym sklepie internetowym E-Azur możecie liczyć na bezpłatny grawerunek, niezależnie od tego, którą wersję obrączek wybierzecie.

3. Znaczący cytat

Macie ulubioną piosenkę, wiersz lub film o miłości? A może z początkami Waszej znajomości wiążą się słowa, jakie chcecie zapamiętać przez całe życie? Warto zatem wygrawerować je na obrączkach. Nie jest to tak popularna opcja, jak dwie powyższe – macie więc gwarancję, że Wasze złote krążki będą wręcz unikalne. Na dodatek stają się one nie tylko symbolem miłości dwojga małżonków, ale też romantyczną pamiątką ważnych chwil, do których z radością się wraca. Nie macie pomysłu na cytat? Z pomocą przyjdzie Wam internet: tam znajdziecie skarbnicę pomysłów, wśród których z pewnością odszukacie coś dla siebie.

4. Inspirujący symbol nieskończoności

Przedstawiany jako odwrócona o 90 stopni ósemka ma tutaj wyjątkowe znaczenie symboliczne. Klasyczne, złote obrączki z wygrawerowaną lemniskatą nie tylko wyglądają zachwycająco, ale też są widocznym zapewnieniem szczęśliwego i trwałego związku. A które młode małżeństwo nie chce, żeby ich miłość trwała wiecznie? Jeszcze kilka lat temu symbol ten był spotykany jedynie w pierścionkach zaręczynowych (przykłady możecie zobaczyć w E-Azur), ale zyskał tak dużą popularność, że zaczęto go używać również w obrączkach ślubnych. Grawerunek to najczęściej spotykana opcja, ale zdarzają się też stopy z różnych kolorów złota czy symbol nieskończoności wysadzany malutkimi diamencikami.