E-Azur Blog

Kolejna witryna oparta na WordPressie

 • Wszystko co powinnaś wiedzieć o diamentach

  Diamenty są najtwardszymi minerałami występującymi na ziemi. W rankingu minerałów w tzw. skali twardości Mohsa diament zajmuje pierwsze miejsce. Skala ta została ustalona w oparciu o łatwość zarysowania danego minerału. Według niej diament daje się zarysować tylko innym diamentem. Minerały tego rodzaju są częstym elementem drogiej biżuterii, szczególnie często spotykane są w pierścionkach i obrączkach ślubnych.

  Czym są karaty?

  Z pewnością niejeden raz zdarzyło się nam zastanawiać nad tym czym są karaty. Otóż karaty to jednostka miary masy kamieni szlachetnych. Od roku 1913 przyjęte jest, że masę kamieni szlachetnych podaje się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w karatach metrycznych (ct).

  Czym różni się brylant od diamentu

  Może wydawać się, że te dwa słowa są synonimami. Niewiele osób zdaje sobie sprawę czym różni się brylant od diamentu. Otóż chodzi tu o szlif.. Brylantem nazywamy diament o szlifie brylantowym. Surowy nieoszlifowany rodzaj est matowy. Dopiero po obróbce przez szlifierza można podziwiać brylancję diamentu. Zjawisko to polega na odbiciu i rozszczepieniu światła wpadającego do środka minerału. W zależności od tego jak był szlifowany dany model tak będzie zachowywać się światło, wpływając na jakość kamienia szlachetnego. Przy zbyt płytkich szlifach będzie odbijać się od powierzchni zewnętrznych, co sprawi, że diament będzie się wydawał matowy. Zbyt głębokie szlify natomiast sprawiać będą, że będzie on ciemnieć.

  Klasyfikacja szlifu brylantu

  Funkcjonuje klasyfikacja szlifu brylantu. Posiada ona cztery stopnie: słaby, średni, dobry i bardzo dobry. Każdy z nich odpowiada jakości szlifu, jakim poddany został diament.

  Słaby szlif sprawia, że brylant będzie sprawiać wrażenie matowego, spowodowane jest to faktem, że większość promieni światła ucieka na boki i w dół kamienia. Specjaliści odradzają wybór tego typu brylantów. Brylanty o szlifie średnim ze względu na mniej dokładne i nieregularne szlify nie odbijają światła tak dobrze jak te, które mają szlif dobry i bardzo dobry. Zdaniem specjalistów takie brylanty są akceptowalnym wyborem, kiedy mamy ograniczony budżet. Brylanty o poziomie szlifu dobry charakteryzują się tym, że odbijają większość promieni światła od swojej powierzchni. Zdaniem ekspertów jest to świetny wybór ze względu na poziom brylancji i bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Ostatni, najwyższy poziom szlifu - Bardzo dobry, dzięki idealnemu odbijaniu promieni światła i wysokiemu poziomowi brylancji kamienie szlachetne z tego typu szlifem posiadają tzw. “wewnętrzny ogień”. Szlif na poziomie bardzo dobrym oddaje prawdziwe piękno brylantu. Eksperci bardzo rekomendują kamienie szlachetne tego rodzaju. Jednocześnie należy wiedzieć, że za wysoką jakością idzie równie wysoka cena.

  Barwa diamentu

  Barwa diamentu jest określana przez specjalną skalę. Zasada jest taka, że im bielszy diament tym jest droższy. Skala barwy opiera się na określeniu jej za pomocą liter alfabetu. Tak na przykład “D” oznacza najwyższy poziom bieli a “Z” przyciemnioną barwą. Im wyższa litera na tej skali tym oznacza lepszą barwę diamentu.

  Diamenty jako wyjątkowo cenne kamienie szlachetne są szczególnie doceniane przez jubilerów. Wbrew temu co może się wydawać, aby dobrze ocenić diamentu należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które decydują o jego jakości i wartości. Na przestrzeni lat udało się wypracować skuteczną metodę oceny diamentów pod wieloma względami, która pozwala dzisiaj jednoznacznie stwierdzić jak cenny jest konkretny okaz.

 • Pierścionek zaręczynowy - ile może kosztować?

  Pytanie ile może lub ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy z pewnością zadają sobie wszyscy, którzy stoją przed wyborem takiego przedmiotu. Ale chyba najwięcej na ten temat myślą same kobiety - w końcu to dla nich jest on przeznaczony. Można się spotkać z najróżniejszymi opiniami. Pojawiają się np. te twierdzące, że nie ma to znaczenia gdyż liczy się uczucie. Inne opinie, które możemy przeczytać są diametralnie różne, padają konkretne kwoty jak np. 4-5 tysięcy złotych. Często też można spotkać się ze stwierdzeniem, że pierścionek powinien mieć wartość kilkukrotności pensji mężczyzny, najczęściej padają tutaj warianty takie jak 2 i 3 krotność pensji.

  Cena pierścionka zaręczynowego

  Bez względu na oczekiwania, opinie czy rzeczywiste możliwości nabywców i obdarowywanych, cena pierścionka zaręczynowego jest uzależniona od kilku czynników.  Dwa najistotniejsze z nich to materiał, który posłużył do wykonania pierścionka. Tutaj najczęściej spotykamy się ze srebrem i złotem (żółtym bądź białym), rzadziej zdarza się pierścionek wykonany z mosiądzu. Drugi czynnik to kamień, który jest główną ozdobą takiego pierścionka, konkretnie jego wielkość oraz rodzaj. W przypadku kruszca na cenę wpływ ma też jego próba. Przykładowo pierścionek z białego złota z brylantem 0,10 ct. może kosztować między 1500 do 2000 złotych. Dużo tańszy jest np. pierścionek z tego samego kruszca ozdobiony cyrkonią zamiast brylantu. Kosztuje on między 400-700 złotych. Pierścionek z brylantem o masie 0,05 ct. kosztuje około 1000 złotych. Rzecz jasna istnieją także dużo droższe pierścionki. Pierścionek zaręczynowy z białego złota z diamentem jedno karatowym może kosztować nawet 30 tysięcy złotych.

  Kamienie szlachetne w pierścionkach

  Najpopularniejsze i najczęściej stosowane kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych to przede wszystkim diament, drugim pod względem popularności kamieniem jest szmaragd. Często spotykane są też szafir, rubin, topaz czy ametyst. Gatunek i rozmiar kamienia szlachetnego, którym będzie ozdobiony nasz pierścionek ma wpływ na jego cenę. Wiele modeli pierścionków jest ozdobione więcej niż jednym rodzajem kamienia szlachetnego. Często spotykane są modele, w których obok np. dużego rubina umieszczono kilka małych diamentów. Ceny ze względu na kamienie ozdabiające mogą się bardzo różnić.  Tak choćby złoty pierścionek z diamentem to koszt 400 zł. Natomiast taki sam złoty pierścionek z rubinem to koszt blisko 1000 zł. Za topaz zapłacimy 940, natomiast tanzanit to wydatek co najmniej tysiąc złotych. Powyższe przykłady ilustrują, jak może różnić się cena takiego samego pierścionka w zależności od zastosowanej ozdoby. Oczywiście tak jak wspomniano powyżej nie sam kamień decyduje o cenie pierścionka. Wybór kamieni szlachetnych, którymi można przyozdobić pierścionek jest oczywiście dużo większy niż te wymienione powyżej. Na tym przykładzie chcieliśmy jednak zobrazować różnice cenową, która wynika z rodzaju zastosowanej ozdoby.

  Odpowiedni pierścionek zaręczynowy jest na pewno dość sporym wydatkiem. Jeśli jednak wiemy czego szukamy i na jakie kompozycje oraz kruszce zwrócić uwagę nasz wybór będzie o wiele łatwiejszy. Przedmiot ten stanowi niezwykły wyraz miłości, dlatego też ważne jest aby jego wybór był dobrze przemyślany.

 • Małe jest piękne, czyli minimalistyczna biżuteria dla kobiet

  kobieta z naszyjnikiem

  Delikatna, subtelna, urzekająca - taka właśnie jest minimalistyczna biżuteria dla kobiet. Szeroki wybór tego rodzaju dekoracji na rynku sprawia, że łatwo jest znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dzięki tego rodzaju biżuterii poczujesz się niezwykle wyjątkowo i szykownie.  Kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki są symbolami kobiecości. Doskonale podkreślają naturalne piękno kobiety i stanowią ważny element różnych stylizacji. Decydując się na te małe, proste dodatki masz pewność, że będziesz wyglądać elegancko i stylowo. Są one rozwiązaniem ponadczasowym, dlatego świetnie będą sprawdzać się przez wiele lat. Można je ze sobą dowolnie łączyć przez co osiąga się za każdym razem inny niepowtarzalny efekt. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszym artykułem “Małe jest piękne, czyli minimalistyczna biżuteria dla kobiet”.

  Minimalistyczne naszyjniki i kolczyki

  Dobór biżuterii do stroju może okazać się kłopotliwy. Jednak stawiając na klasyczne rozwiązania mamy pewność, że minimalistyczne naszyjniki i kolczyki będą zawsze dobrze prezentować się z wybraną stylizacją. Delikatne naszyjniki potrafią w subtelny sposób nadać szyku i elegancji wieczorowym kreacjom.  Idealnie nadają się również do codziennego stroju do biura, szkoły czy na wyjścia z przyjaciółką. Pięknie podkreślą dekolt, szyję i obojczyki. Są ozdobą samą w sobie, dlatego nie potrzebują dodatkowych odblaskowych elementów. Dużą popularnością cieszą się tzw. celebrytki, których wyjątkowość tkwi w prostocie. Są to cienkie łańcuszki o różnych długościach, na których znajdują się zawieszki w kształcie serduszek, koniczynek, kółek czy znaków nieskończoności. Takie łańcuszki mogą być wykonane ze złota lub srebra, ale także mogą stanowić ich połączenie.

  naszyjnik srebrny

  Kolejny nieodzownym dodatkiem każdej kobiety są kolczyki, które często są doskonałym dopełnieniem zarówno biznesowych jak i luźnych stylizacji. Najbardziej minimalistyczne i zarazem niepowtarzalne są kolczyki ze srebrnymi lub złotymi cyrkoniami oraz kolczyki z perełkami. Ich największą zaletą jest, to że nawet jeśli są małe, wyglądają niezwykle efektownie a zarazem nie odwracają uwagi od twarzy. Ponadto kolczyki - wkrętki są bardzo praktyczne i można w nich nawet spać. W ich przypadku stawia się często przede wszystkim na geometrię. Są świetnym wyborem na prezent dla kobiet w każdym wieku.

  Minimalistyczne bransoletki i pierścionki

  Doskonałą ozdobą dłoni są minimalistyczne bransoletki i pierścionki. Delikatnym i uroczym dodatkiem są bransoletki, które subtelnie owijają się wokół nadgarstka. Najczęściej wybierane są modele o cienkich łańcuszkach z ozdobną małą przywieszką lub szlachetnym kamieniem. Unikatowo wyglądają także bransoletki wykonane z drobnych, dyskretnych koralików, pomiędzy którymi czasem wpleciona jest wstążeczka.

  pierścionek z brylantem

  W minimalistycznym stylu znajdziemy także pierścionki. Przybierają one przeróżne, ale zarazem proste formy. Niektóre posiadają bardzo cienki krążek, na którym umieszczone jest proste, ale dość duże oczko. Inne z kolei mogą posiadać małą i kolorową ozdobę np. w postaci kamienia.

  Stawiając na minimalistyczną biżuterię masz pewność, że zawsze będziesz wyglądać wyjątkowo stylowo. Noszenie tych prostych a zarazem niepowtarzalnych dodatków to sama przyjemność. Warto więc przemyśleć zakup tego rodzaju dodatków do codziennego asortymentu biżuterii.

 • Biżuteria i natura. Sprawdź niesamowite połączenia.

  kolczyki skrzydełka

  Natura już od najdawniejszych czasów była inspiracją dla ludzi. W różnych epokach elementy biżuterii, które kształtem nawiązywały do roślin czy zwierząt były bardzo cenione. Nie inaczej jest naszych czasach, biżuteria inspirowana naturą jest ciągle popularna i szeroko rozpowszechniona. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z naszym artykułem - “Biżuteria i natura. Sprawdź niesamowite połączenia”.

  Biżuteria dekoracyjna

  W dawnych czasach znaczenie biżuterii było dużo większe niż obecnie. Poza tym, że była ona częścią garderoby, która miała ładnie wyglądać, pełniła również rolę talizmanów chroniących przed urokami i złymi duchami. Z tego też powodu nadawano jej kształty związane z naturą: rośliny, zwierzęta itp. Z początku biżuteria dekoracyjna była wykonywana ze wszystkich materiałów, do których ludzie mieli dostęp. Były to min: kamienie, kości czy muszli. Z biegiem czasu ludzie uczyli się obróbki nowo odkrywanych surowców. Jednak również wtedy wzory nawiązujące do natury nie straciły swej popularności. Dzisiaj wiele osób noszących wisiorki czy kolczyki z wzorami liści czy kwiatów, nie motywuje tego wiarą w magiczne właściwości tych symboli, ale po prostu tym, że ładnie one się prezentują. Lecz nawet wśród nich znajdą się osoby noszące tego rodzaju ozdoby, naszyjniki itp. Wierząc, że mają one magiczne właściwości i są np. talizmanami chroniącymi od chorób albo przynoszącymi szczęście.

  kolczyki złote dla dzieci

  Elegancka biżuteria z motywami natury

  Aktualnie motywy natury w biżuterii są bardzo chętnie wykorzystywane przez najbardziej znanych projektantów. Elegancka biżuteria z motywami natury znajduje się dziś w wielu popularnych kolekcjach. Nie ulega wątpliwości, że ozdoba z takimi motywami podkreśla urodę kobiet i zdaniem ekspertów od wizerunku świadczy o dążeniu kobiety do samorealizacji. Wzory inspirowane naturą bardzo dobrze pasują do między innymi do sukienek wieczorowych. Fakt, że tego rodzaju motywy znajdziemy w kolekcjach największych domów mody na świecie świadczy o tym, że można wzory te uznać za oznakę prestiżu stylu i elegancji. Przecież to właśnie ci projektanci i domy mody kreują trendy, za którymi wiele osób podąża.

  zawieszka sowa

  Charmsy i zawieszki z motywami natury.

  W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się charmsy i zawieszki z motywami natury. Charmsy są ozdobami, które przyczepia się do bransoletek. Bardzo popularnym wzorem tej ozdoby są zwierzęta, kwiaty i inne motywy roślinne. Coraz większą popularność zyskują również kolczyki w kształcie ptasich piór albo liści. Ozdoby tego typu najczęściej wykonywane są ze złota lub srebra, zdobione są również kamieniami szlachetnymi. Tego rodzaju przedmioty z pewnością stanowią świetny dodatek do sukienek wieczorowych. Podkreślają również styl i estetykę danej kreacji.

  Ozdoby inspirowane przyrodą są znane już od wieków.  Choć z upływem czasu forma tego rodzaju dekoracji uległa lekko zmianie, to można śmiało powiedzieć, że obecnie jest równie popularna jak kiedyś. Nic nie zapowiada, żeby tendencja ta miała się zmienić. Można więc spokojnie założyć, że wzory liści, ptaków czy zwierząt będą jeszcze długo pojawiać się w wyrobach jubilerskich różnego typu.

 • Dobierz biżuterię do stroju - sprawdzone porady na efektowne stylizacje

  biżuteria złota w sklepie

  Biżuteria to symbol kobiecości. Odpowiednio dobrane kolczyki, naszyjnik czy bransoletka potrafi nadać niezwykłego szyku i elegancji nawet najbardziej skromnym kreacjom. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, aby prawidłowo i stylowo dobrać dany rodzaj biżuterii do sukienki, swetra czy bluzki. Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić przeczytaj już teraz nasz artykuł - “Dobierz biżuterię do stroju - sprawdzone porady na efektowne stylizacje.”

  Biżuteria do pracy

  To jakie dodatki wybieramy świadczy o naszym stylu, dobrym smaku. Wpływa to również na nasz prestiż. Najczęściej to kobiety zastanawiają się jaka biżuteria do pracy będzie najodpowiedniejsza. Postaramy się rozwiać ich wątpliwości. Wśród wyrobów jubilerskich znajdziemy wiele pięknych rzeczy, ale dobrze, aby odzwierciedlały one nasz indywidualnych charakter. Jeśli w czymś nie czujemy się komfortowo to nie będzie to dobrze na nas wyglądało. Przy wyborze biżuterii warto zwrócić uwagę na to czy jest ona proporcjonalna do kształtu ciała i rysów twarzy. Kolczyki czy naszyjnik nie powinny rozpraszać osób, z którymi będziesz miała kontakt. Powinny one podkreślać Twoja urodę i dodawać Ci profesjonalizmu. Małe, delikatne w kolorze srebra czy złota to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody i świetnie nadaje się do wszelkich oficjalnych stylizacji. Dobrze także wiedzieć, że złota biżuteria świetnie pasuje do czerwieni, beżu, brązu, ale równie pięknie komponuje się z pastelami. Z kolei srebrna najlepiej sprawdzi się w połączeniu z bielą oraz czernią.

  naszyjnik ze złota

  Ponadto naturalne kolory ozdób powinny współgrać z Twoją karnacją, subtelnie ją rozświetlając. Przyjmuje się, że do strojów biznesowych powinno wybierać się taką biżuterię, której nie słychać. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie założenie drobnej bransoletki niż takiej, składającej się z wielu uderzających o siebie elementów, które powodują irytujący hałas. Pamiętaj, że dzięki dobrze dobranej biżuterii można świetnie podkreślić swoje atuty, ale także skutecznie zamaskować swoje mankamenty. Jeśli marzysz o wyszczupleniu sylwetki postaw na długie naszyjniki z dużym i najlepiej geometrycznym wisiorkiem. Panie o drobnej budowie powinny wybierać subtelne, drobne kolczyki i naszyjniki na cienkim łańcuszku.

  Jak dobrać biżuterię do dekoltu?

  Wiele kobiet zastanawia się jak dobrać biżuterię do dekoltu. Jest kilka prostych sprawdzonych zasad, aby zawsze wyglądać dobrze. Jeśli decydujesz się na bluzkę koszulową to możesz śmiało wybrać jakąkolwiek ozdobę. Owalny lub bardzo zabudowany dekolt pod szyję wymaga ciekawego naszyjnika z oryginalną zawieszką,re  a z kolei dekolt blisko szyi dobrze będzie się prezentował z krótkimi koralami lub średniej długości łańcuszkiem. Wybierając bluzkę z dekoltem typu fala warto założyć cienki i krótki naszyjnik lub taki, który sięga trochę poniżej linii biustu. Natomiast dekolt typu karo idealnie łączy się z delikatnym, minimalistycznym łańcuszkiem. Dla bluzek i sukienek na ramiączkach dedykowana jest wyrazista biżuteria - krótki, ale charakterystyczny naszyjnik to strzał w dziesiątkę. Dekolt typu łódka zdecydowanie lepiej będzie się prezentować z ciekawą broszką wyszukanymi kolczykami lub  wyróżniającą się bransoletką niż z naszyjnikiem.

  złote kolczyki

  Cieplejsze ubrania także można urozmaicić różnymi wyjątkowymi ozdobami. Do bluzek i swetrów z dekoltem w kształcie litery V będą pasowały subtelne łańcuszki z dyskretną zawieszką, ale także świetnie się sprawdzi krótki naszyjnik z drobnymi kamieniami szlachetnymi. Jeśli zakładasz golf warto postawić na bardziej okazałą biżuterię. Dobrym pomysłem będzie założenie długiego masywnego naszyjnika lub łańcuszka ze znacznej wielkości fantazyjnym wisiorkiem. Mogą to być także korale z naturalnych lub kolorowych kamieni.

  Wybierając biżuterię warto zwrócić uwagę, czy jest ona na tyle uniwersalna, aby doskonale uzupełniać więcej niż jedna stylizację. Decydując się na złote lub srebrne kolczyki, bransoletki czy naszyjniki masz pewność, że zawsze będą dobrze się prezentować z różnymi stylizacjami.

 • Bransoletki żeńskie i męskie - porównujemy modele

  Bransoletki stanowią szczególny rodzaj biżuterii zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Modele dla płci pięknej charakteryzują się z pewnością o wiele większą dekoracyjnością, natomiast te dla panów cechują się raczej bardziej stonowaną i poważniejszą stylistyką. Pomimo to, zarówno panie, jak i panowie mają do wyboru szeroki wachlarz różnorodnych wariantów. Dzięki naszemu blogowi “Bransoletki żeńskie i męskie - porównujemy modele” dowiesz się jakie odmiany tej dekoracji są najpopularniejsze u każdej z płci, a także na co zwracać uwagę przy wyborze oraz sposobie noszenia tego rodzaju ozdób.

  Bransoletki dla kobiet

  Każda kobieta kocha biżuterię, niezależnie od wieku. Dzięki temu, że obecny rynek jubilerski oferuje ogromną gamę modeli różnego rodzaju, panie nie muszą martwić się o brak nowych pomysłów. Oprócz kolczyków czy pierścionków, często wybieranym dodatkiem jest bransoletka. Szczególnie popularnymi wariantami są modele z żółtego złota z dodatkowymi zawieszkami w postaci serduszek lub kółeczek (taka forma jest naprawdę dekoracyjna). Jeśli chodzi o materiał wykonania, popularne są również modele z białego złota i srebra. Warto wiedzieć, że bransoletki dla kobiet dostępne są także w wersjach do noszenia na nodze (nad kostką) - taki element idealnie sprawdzi się na przykład na plaży jako dodatek do bikini.

  Dla tych pań, które cenią sobie wyrazisty charakter biżuterii, zaprojektowane zostały modele bransoletek ze skóry naturalnej. Ten wariant dodatkowo wybarwiony na złoty lub srebrny kolor stanowi niesamowity dodatek do całego stroju. Modele bransoletek skórzanych są dziś wyjątkowo popularne, dlatego też dzięki szerokiej gamie tych dodatków można bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

  Bransoletki dla mężczyzn

  Męskie akcesoria w postaci bransoletek zakładanych na przegub dłoni, to świetnie sposób na wyrażenie swojego stylu. Należy jednak pamiętać, że rodzaj biżuterii w tej postaci przypisany jest w dużej mierze do kobiet, dlatego też aby podkreślić styl modeli dla panów, wymagane jest zastosowanie specjalnego designu. Bransoletki dla mężczyzn powinny charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim kształtem, oprócz tego ważne są również poszczególne elementy, tworzące dany model. Najczęściej spotykanymi wariantami bransoletek męskich są te stworzone z koralików, a także skóry (lub materiału skóropodobnego) - są to zazwyczaj proste w swej formie elementy dekoracyjne.

  Na tak dużą popularność koralikowej formy bransoletek dla mężczyzn złożyło się wiele czynników. Z pewnością najważniejszą cechą jest tutaj praktyczność - dzięki gładkiej powierzchni i rozciągliwej gumce łatwość zakładania i zdejmowania modelu tego rodzaju stanowi ogromną zaletę dla wszystkich panów.

  Jeśli chodzi o materiał wykonania bransoletek, często stosowanym wariantem są kamienie szlachetne różnego rodzaju, a także drewno, które w odpowiedniej aranżacji świetnie sprawdza się w połączeniu z garniturem. Ozdobne kamienie również potrafią nadać niezwykłego uroku, jednakże połyskująca powierzchnia niektórych modeli sprawia, że czasem wyglądają dość tandetnie.

  Jak widać, różnice pomiędzy bransoletkami dla kobiet i mężczyzn są znaczne - każda płeć potrzebuje odpowiednich i stylowych rozwiązań. Panie z pewnością wybiorą bardziej dekoracyjne i błyszczące modele, natomiast panowie, te charakteryzujące się dużą elegancją i minimalizmem. Niezależnie od płci, warto jednak jest wybierać takie bransoletki, w których będziemy czuć się dobrze i komfortowo.

 • Sprawdź czy Twoja srebrna biżuteria jest prawdziwa

  dziewczyna robi zakupy w sklepie

  Jeśli uwielbiasz srebrną biżuterię to pewnie nieraz zastanawiałaś się czy przypadkiem nie kupiłaś podróbki. Chcesz mieć pewność, że twoje błyskotki zostały wykonane z prawdziwego srebra? Jeśli tak, to na pewno zastanawiasz się jak odróżnić prawdziwe srebro od biżuterii posrebrzanej. O tym przeczytasz w dalszej części naszego bloga “Sprawdź czy Twoja srebrna biżuteria jest prawdziwa”.

  Rozpoznać prawdziwe srebro

  Czy da się nie będąc fachowcem rozpoznać prawdziwe srebro? Podstawowym sposobem na ten zabieg jest przyłożenie do danej biżuterii magnesu. Istnieje wiele materiałów, które bardzo przypominają srebro ale z metalem szlachetnym mają bardzo mało wspólnego. Takie właśnie produkty z łatwością przyciągają magnes. Tak, więc jeśli go przykładasz, a dana biżuteria jest łatwo przyciągana to oznacza, że albo jest to skuteczna podróbka srebra albo srebro o bardzo niskiej zawartości szlachetnego kruszcu. Magnez należy przyłożyć w kilku miejscach, ponieważ w bransoletkach łańcuszek może być wykonany z innego materiału niż zapięcie.

  Próba srebra

  Kolejną rzeczą na jaką musisz zwrócić uwagę przy weryfikacji biżuterii jest cecha probiercza czyli potocznie nazywana próba. Najpopularniejsza próba, z której wykonuje się srebrne pierścionki, łańcuszki czy kolczyki to 925. Jeśli na biżuterii wybite są inne cyfry to może to być dowód na to, że dany produkt nie jest wykonany z prawdziwego srebra.

  Kolor biżuterii

  Kolejną ważną rzeczą jest kolor biżuterii. Posrebrzana biżuteria ma dużo większy połysk niż ta z prawdziwego srebra. Podróbka srebra ma również cieplejszy odcień niż prawdziwy szlachetny kruszec. Ostatnią kwestią jest oczywiście cena. Prawdziwe srebro jest zdecydowanie bardziej cenniejsze niż jego podrobiony odpowiednik. Nie ma możliwości, żeby kupić łańcuszek z prawdziwego srebra za kilka złotych. Chociaż srebro jest dużo tańszym materiałem niż złoto, to również ma swoją wartość. Dobrej jakości biżuteria musi kosztować więcej, sam materiał nie jest tani, a do tego dochodzi oczywiście praca jubilerów.

  srebrna bransoletka

  Biżuteria wykonana z prawdziwego srebra

  Powyżej poznałaś kilka najpopularniejszych metod na rozpoznanie biżuterii wykonanej z prawdziwego srebra. Jednak jak wszystko również te metody mają swoje wady i zalety. Często nawet wiedząc jak sprawdzać nie jesteśmy w stanie rozpoznać czy dana biżuteria jest w stu procentach ze szlachetnego kruszcu. W takim przypadku zaufajmy pracownikom salonów jubilerskich. Tak naprawdę tylko i wyłącznie osoba sprzedająca w salonie wie z czego została wykonana dana biżuteria. Dlatego nie warto oszczędzać i kupować biżuterii np. z ogłoszeń w internecie. Jeśli zależy nam na kupnie biżuterii bez wychodzenia z domu to wybierzmy internetowe sklepy jubilerskie takie jak nasz. A dlaczego? Sklep internetowy nie znika jak kamień w wodzie tak jak dzieje się w przypadku osób z prywatnych ogłoszeń, w sklepie takim jak nasz zawsze przed zakupem możesz się skontaktować, zapytać bądź poradzić. Do każdego zakupu dołączany jest paragon co również jest dodatkową korzyścią dla kupującego i symbolem uczciwego produktu.

  Ze swojej strony możemy zapewnić, że każdy nasz produkt wykonany został w całości z odpowiedniej jakości materiałów - srebro lub złoto. W swojej ofercie nie posiadamy biżuterii posrebrzanej i pozłacanej. Jednak dla niektórych to tylko zapewnienia. Dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania opinii na temat naszego sklepu w internecie. Jesteśmy pewni, że w kupując u nas nie będziesz musiała martwić się o znajomość technik rozpoznawania nie srebrnej biżuterii.

 • Jaki prezent na Dzień Matki będzie najlepszy?

  Wkrótce długo wyczekiwany Dzień Matki. Zastanawiałeś się już co podarować najbliższej osobie w Twoim życiu? Wybór nie jest prosty, lecz my podpowiemy Ci jak sprawić, aby Twoja mama poczuła się wyjątkowa i bardzo kochana. Dowiedz się jaki prezent na Dzień Matki będzie najlepszy.

  Już wkrótce święto naszych kochanych Mam. Wyrażanie miłości, szacunku oraz wdzięczności swojej mamie powinno odbywać się na co dzień, jednak w tym szczególnym dniu warto podarować prezent od serca. Na pytanie “Co podarować mamie w dniu jej święta?” jest wiele odpowiedzi, każdy ma inne wyobrażenie prezentu. Może to być skromny podarunek taki jak np. bombonierka i kwiaty, wspólne zdjęcie, kosmetyk czy książka.

  Złota biżuteria

  Nie da się jednak ukryć, że mama jak każda kobieta lubi również piękną, błyszczącą biżuterię. Naszyjniki, bransoletki, kolczyki czy nawet pierścionki będą świetnym pomysłem na zapadający w pamięci i zapierający dech w piersiach prezent. Zapytaliśmy Panią Marię Sagan właścicielkę sklepu jubilerskiego e-azur.pl o to jakie produkty są najczęściej wybierane na takie okazje. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że wybrany przez Was prezent będzie trafiony i oryginalny.

  - Przed zbliżającym się Dniem Matki największą popularność w naszym sklepie zyskuje złota biżuteria taka jak bransoletki, kolczyki oraz naszyjniki. Jest to dość zrozumiałe, ponieważ to bardzo praktyczne błyskotki, które mogą być używane przez kobiety na co dzień. - odpowiedziała Pani Maria

  Biżuteria na prezent

  Jak widzimy większość z nas stawia na praktyczne ale za to piękne prezenty. Nikt nie chciałby, aby upominek, który podarowaliśmy mamie leżał w kasetce na biżuterię przez lata. A więc jaką biżuterię wybrać tak aby towarzyszyła rodzicowi na co dzień? Pani Maria podpowiada:

  - Z doświadczenia wiem, że najczęściej wybierana jest biżuteria klasyczna i delikatna. Jeśli nie jesteśmy pewni jaką biżuterię lubi nasza Mama to postawmy na uniwersalności i delikatność. Subtelny złoty naszyjnik z lekką zawieszką będzie pasował do każdego rodzaju stylizacji. Nieprzesadzona i delikatna bransoletka będzie noszona przez naszą Mamę na okrągło, gdyż nie utrudnia wykonywania codziennych obowiązków.

  A jeśli chcemy wybrać coś innego niż bransoletka czy naszyjnik? Jaka biżuteria będzie odpowiednia na taką okazję?

  - Jeśli jesteśmy pewni, że nasza Mama nie lubi naszyjników czy bransoletek to zastanówmy się nad kolczykami bądź też pierścionkiem. W naszym sklepie mamy szeroki wybór kolczyków o różnych typach zapięć i wzorów. W zależności od gustu można wybrać eleganckie wiszące kolczyki jak i subtelne sztyfty. Zazwyczaj dla Mam wybierane są kolczyki klasyczne zapinane właśnie na taki typ zapięć lub modele na zatrzaski. Jeśli chodzi o pierścionki to popularne są te z pokaźnym kamieniem, srebrne bądź złote. Chodź zdarzają się i tacy, którzy decydują się na modele dwukolorowe.

   

  A co zrobić, żeby podarowana przez nas biżuteria wyróżniała się nie tylko wzorem, ale personalizacją lub dedykacją?

  - Jeśli chcemy aby nasz prezent miał “znak szczególny” to polecam grawer. Większość naszych produktów posiada możliwość darmowego wykonania tej usługi. Dzięki temu każde spojrzenie na biżuterię będzie wywoływało wspomnienia tego wyjątkowego dnia, a napis przypominał o obdarowującym. Jeśli chodzi o rodzaj wpisu zazwyczaj na dzień Mamy grawerujemy takie jak: “Kocham Cię”, “Dziękuję” “Najlepsza Mama” lub też inicjały bądź imię i datę. Jednak według mnie ważne jest to, aby były to słowa prosto z serca, szczere. - podsumowuje Pani Maria.

  Jak widzimy biżuteria to świetny pomysł, aby okazać niepojętą miłość dziecka do matki. Jeśli dalej masz wątpliwości co kupić to sprawdź ofertę sklepu jubilerskiego e-azur.pl, a jesteśmy przekonani, że nie jeden produkt przykuje Twoją uwagę.

8 produkt(ów)